Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb

sapaks

 

Sme členom celosvetovej federácie pohrebných služieb

fiat-ifta_web 72px

 

Sme členom Európskej federácie pohrebných služieb

effs logo

EFES-certifikat-max

Zobraziť certifikát

 
EFES-certifikat

Zobraziť poďakovanie

 

 

 

SAPaKS na výstave v Španielsku

15.06.2013

Asociácia ako organizátor jedinej výstavy z oblasti pohrebníctva na Slovensku, Slovak Funeral 2012, nadväzuje kontakty s podobnými vystavovateľmi v Európe. Tento krát sa rozhodla navštíviť vzdialené Španielsko, kde sa na pobreží Stredozemného mora, vo Valencii konala výstava FUNERMOSTRA. Na pracovnú návštevu sa vybralo šesť členov asociácie.

Cieľom asociácie bolo nielen zúčastniť sa výstavy ako bežný návštevník z radov odbornej verejnosti, ale ako zástupca Slovenska a usporiadateľ výstavy na Slovensku. Prinášame malý prehľad formou fotokomentárov.

Späť na prehľad Aktivity


 
valencia7
Samotné výstavné priestory boli zariadené v duchu modernej Valencie, kde sú použité oblé línie, prechádzajúce až do futuristických tvarov.


valencia1
Čas nám venovala i riaditeľka výstavy, s ktorou sme rokovali o možnej spolupráci pri
príprave Slovak Funeral 2014


valencia5
Na výstave mala svoj stánok i česká firma, ponúkajúca výrobky so zaliatým popolom. U nás má výhradné zastúpenie prostredníctvom firmy TOPA


valencia2
Bohatý sprievodný program otvorila ukážka zásahu jednotiek v boji proti rozmáhajúcemu sa terorizmu. Neočakávaná a neohlásená akcia zapôsobila na návštevníkov výstaviska tak reálnym dojmom, že poniektorí sa skutočne obrátili na španielsku políciu a záchranárov.


valencia8
Tradičné i netradičné pomôcky


valencia3
Nechýbali najmodernejšie automobily


valencia6
Ďalšia ukážka moderného spôsobu výstavníctva


Fotografie Judita Strížová