Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb

sapaks

 

Sme členom celosvetovej federácie pohrebných služieb

fiat-ifta_web 72px

 

Sme členom Európskej federácie pohrebných služieb

effs logo

EFES-certifikat-max

Zobraziť certifikát

 
EFES-certifikat

Zobraziť poďakovanie

 

 

 

Zasadanie EFFS 2019

01.03.2019

EFFS – European Federation of Funeral Services usporiadala zasadnutie správnej rady v dňoch 28.2. – 1.3. 2019 v priestoroch nemeckej pohrebnej asociácie v Düsseldorfe.

Poďakovanie patrí aj generálnemu tajomníkovi nemeckého združenia Stephanovi Neuserovi za jeho pohostinnosť a prítomnosť na konferencii. Pracovná skupina v priebehu dvoch dní konštruktívnym spôsobom pracovala na prebiehajúcich projektoch stanovených EFFS. Medzi inými bola aj téma transportu a repatriácie zosnulých v EU, boli definované ďalšie kroky pre našu pracovnú skupinu pre schengenskú oblasť v rámci EU normy EN15017, ktorá sa tak posunula do svojej záverečnej fázy pre schválenie európskym parlamentom. Rada dohodla aj ďalšie kroky pre projekt Digitálna knižnica, ktorá bude mapovať pohrebné služby, tradície a zvyky v štátoch strednej Európy. Ďalšie stretnutie rada naplánovala na 7. júna 2019 v Birminghame – UK.

dusseldorf
 
Zľava
Paulo Carreira - Portugal , Vice Presidents: Gunnar Hammersmark - Norway, Stephan Neuser- German, Ladislav Stríž - Slovakia, Prezident EFFS: Guillaume Fontaine - France, Vice Presidents: Ulf Lernéus - Sweden, Martin Chudý - Slovakia , Luca Tabossi - Italy, Dr. Markus Pinter - Austria, Jordi Viñas - Spain

 
Ladislav Stríž
člen predstavenstva EFFS