Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb

sapaks

 

Sme členom celosvetovej federácie pohrebných služieb

fiat-ifta_web 72px

 

Sme členom Európskej federácie pohrebných služieb

effs logo

EFES-certifikat-max

Zobraziť certifikát

 
EFES-certifikat

Zobraziť poďakovanie

 

 

 

Slovak Funeral 2016 sa konal v Trenčíne

12.11.2016

Z výstavy Slovak Funeral sa už stala tradícia. Na trenčianskom výstavisku EXPO CENTER sa v dňoch 10. – 12. novembra 2016 uskutočnila už v poradí tretia medzinárodná kontraktačno-predajná výstava Slovak Funeral 2016, ktorú už tradične organizovala Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb v spolupráci s EXPO CENTER Trenčín.

Zorganizovaniu výstavy predchádzalo dlhé obdobie plné príprav, plánovania, projektovania, návrhov, rozhovorov, zmlúv a dohôd. Predstavitelia Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb absolvovali množstvo stretnutí, mailov, kontaktov a služobných ciest, ktoré boli náročné na čas. „Chcem sa čo najsrdečnejšie poďakovať všetkým, ktorí prišli a nebáli sa ukázať svoje výrobky. Hlavným cieľom výstavy bolo ukázať najnovšie trendy v našom odbore. Podobné podujatia sú bežné v Paríži, v Bologni, vo Varšave či v rakúskom Riede,“ povedal počas otvorenia výstavy predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb Ladislav Stríž
Funeral 2016_8900
Viac fotografií nájdete v aktuálnom článku na našom portáli
Dôvodom revízie existujúceho Európskeho štandardu z roku 2005 v oblasti pohrebníctva boli nové výzvy, výrobky, očakávania zákazníkov, nové technológie a postupy ktoré priniesla doba v období po roku 2005.

Podujatie pokračovalo druhým dňom, keď sa uskutočnila súťaž Stredných škôl v aranžovaní v súvislosti  s výzdobou smútočných artefaktov. Pre odbornú ale aj širokú verejnosť boli pripravené odborné prednášky. O aktuálnych témach v oblasti pohrebníctva riešené Úradom verejného zdravotníctva SR prednášali Ing. Magdaléna Ambróšová, MPH a Mgr. Michal Jajcaj. Predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb Ladislav Stríž prítomným odpovedal na otázku, kam kráča slovenské zdravotníctvo. Viceprezident Asociácie pohrebníctva v Maďarsku Karoly Balog sa vo svojej prednáške zameral na porovnanie služieb v pohrebníctve v rámci krajín Vyšehrádskej štvorky.

Celú reportáž a vyše 100 fotografií z výstavy nájdete v aktuálnom článku na našom portáli

Späť na prehľad roku 2016