Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb

sapaks

 

Sme členom celosvetovej federácie pohrebných služieb

fiat-ifta_web 72px

 

Sme členom Európskej federácie pohrebných služieb

effs logo

EFES-certifikat-max

Zobraziť certifikát

 
EFES-certifikat

Zobraziť poďakovanie

 

 

 

SAPaKS podporila aktivity v oblasti smútkového poradenstva

28.06.2016

Smútkové poradenstvo by mohlo byť prospešné tak pre pozostalých, ako aj pre pracovníkov pohrebných služieb. Vyhlásil to predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb Ladislav Stríž na pracovnom stretnutí o smútku, ktoré v utorok 28. júna v Bratislave organizovala Liga za duševné zdravie Slovenskej republiky.
 
Cieľom pracovného stretnutia bolo zhodnotenie vlastných skúseností ohľadom smútku a smútenia na Slovensku a v Českej republike a taktiež prerokovanie možnosti práce smútkových poradcov na Slovensku, vrátane zváženia možností vytvorenia Asociácie poradcov v smútení.

Na pracovnom stretnutí vystúpili viacerí odborníci na tému ich skúseností a dobrých praxí zo smútkového poradenstva. „V poslednej dobe sa čoraz častejšie zamýšľam nad tým, prečo sú pozostalí na Slovensku vystavení väčšiemu stresu v rodine, či nekalému spôsobu mnohých podnikateľov v pohrebníctve, respektíve doktorov, ktorí sú napojení na pohrebné služby, či už z vlastnej iniciatívy, alebo na podnet podnikavého subjektu,“ konštatoval to na pracovnom stretnutí o smútku predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb Ladislav Stríž, ktorý privítal školenie pracovníkov pohrebných a kremačných služieb v oblasti smútku a smútenia.

Viac v článku redaktora Marcela Lincényiho

Späť na prehľad roku 2016